جلسه بیست و ششم کمیته سلامت


گـزارش بیسـت  و ششمیـن جلسـه کمیتـه سـلامت دهـان

 انجمـن دندانپـزشکان عمـومی ایران – مورخ 97/09/08


بیست و ششمین جلسه کمیته سلامت دهان با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عبدالحمید ظفرمند، دکتر سیدجلال پورهاشمی و دکتر محمدحسین ارگانی برگزار گردید.
(دکتر ناهید عسکری زاده و دکتر نیره امینی در برنامه علمی دیگری شرکت داشته و دکتر مهدی نصیبی در سفر هستند)
1-  در این جلسه ابتدا متن بیانیه پیش کسوتان مطالعه و نهایی گردید. همچنین در مورد معیار افرادی که امضاء کننده بیانیه باشند تبادل نظر شد .
2-  در خصوص سرفصل ها و عناوین سلامت دهان مقرر گردید کلیه اعضاء محترم کمیته نظرات خود را برای یک پانل برای همایش انجمن پزشکان عمومی اعلام نمایند .
تبصره –  این نظرخواهی از طریق پیامک نیز اطلاع رسانی شد.
3- با توجه به درخواست ریاست محترم انجمن دندانپزشکان عمومی ایران مقرر گردید به منظور ترویج تفکر سلامت دهان در همکاران بسته های سخنرانی آموزشی با محوریت موضوع سلامت دهان و مباحث ارتدنسی و دندانپزشکی کودکان برای اجراء در شهرستان ها و استان ها طراحی شود .   
4 -  صفحه آرایی فصل اول "کتاب سلامت دهان" (مجموعه سخنرانی های همایش) توسط دبیرخانه محترم انجمن بازبینی و تغییراتی در آن اعمال شد .  همچنین در خصوص تیراژ کتاب نیز بحث و تبادل نظر گردید .  
 5- دکتر شهنی زاده مطرح کردند که پکیج اول CD سلامت دهان که قبلاً در مورد آن تصمیم گیری شده هر چه زودتر تهیه و تدوین گردد، بدین منظور محورهای مورد نظر به ترتیب به قرار زیر مطرح گردید:
الف- فلسفه و مفهوم کلی سلامت دهان،
ب- اهمیت حفظ دندان های شیری در سلامت کلی بدن،
ج- اهمیت تغذیه و ارتباط آن با سلامت دهان،
د- اهمیت مراجعات دوره ای در پیشگیری کاهش هزینه ها،
ه- اهمیت روش های مکانیکی تمیز کردن دندان ها،
و مسواک و نخ دندان ،
ز- تعریف فلوراید، نحوه استفاده و اهمیت آن در پیشگیری از پوسیدگی دندان ها،
ح- فیشورسیلنت: کی، چگونه و چه کسی؟
 
الف- فلسفه و مفهوم کلی سلامت دهان ، ب- اهمیت حفظ دندان های شیری در سلامت کلی بدن ، ج- اهمیت تغذیه و ارتباط آن با سلامت دهان ، د- اهمیت مراجعات دوره ای در پیشگیری کاهش هزینه ها ، ه- اهمیت روش های مکانیکی تمیز کردن دندان ها ، و مسواک و نخ دندان ، ز- تعریف فلوراید، نحوه استفاده و اهمیت آن در پیشگیری از پوسیدگی دندان ها ، ح- فیشورسیلنت: کی، چگونه و چه کسی؟
کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در حال تدارک ترویج مباحث سلامت از طریق تهیه و تدوین سخنرانی های مرتبط با حضور همه همکارانی است که در این حوزه امکان حضور علمی و اجرایی دارند.
 

 
   1397/9/17 15:44

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

حضرت امام محمد باقر(ع) امام پنجم شيعيان در مدينه به دنيا آمد. مادرش، فاطمه معروف به ام عبداللَّه، دختر امام حسن(ع) مي‏باشد و اين امام از پدر و مادر علوي و هاشمي است. ابوجعفر كنيه‏ي ايشان و باقر و باقرالعلوم نيز از القاب آن حضرت مي‏باشند.

ادامه مطلب