جلسه 18گزارش هجدهمین جلسه کمیته سلامت دهان

 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران – مورخ 97/05/4


 
هجدهمین جلسه کمیته سلامت دهان با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عبدالحمید ظفرمند (دبیرعلمی اولین همایش سلامت دهان)، دکتر سیدجلال پورهاشمی، دکتر مهدی نصیبی (اعضاء کمیته سلامت دهان) و دکتر شکوفه شیراندشت (مسئول کل بازآموزی های مدون) تشکیل گردید و مباحث زیر مطرح گردید:
اولین همایش سلامت دهان که برگزار شد هدف تدریس سلامت نبود بلکه معرفی طرحی بود که دندانپزشک باید بار اصلی آن را به دوش بکشد و در کنار او گروه های حدواسط قرار دارند تا بتوانند سطح سلامت دهان را به استاندارد سوق دهند و با آغاز پیشگیری از دوران کودکی در سال های پیش رو ضریب DMFT به استاندارد جهانی برسد.
ما می خواهیم همایش بعدی را با همکاری انجمن های تخصصی با حداکثر ظرفیت علمی و اجرائی و مدیریتی برگزار کنیم.
در اولین برنامه ریزی باتوجه به انجام همایش سلامت دهان لازم است مردم از ماحصل همایش طی یک مصاحبه رسانه ای آگاه شوند. اهمیت اهداف همایش سلامت دهان را باید همه درک کنند. هدف ما این است که همایش بعدی با همکاری وزارت کشور، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و دیگر انجمن ها برگزار کنیم. البته هم از طریق اصحاب رسانه و هم به همکاران دندانپزشک و هم در جامعه اعلام شود که انجمن عمومی وظیفه و رسالت خود را در قبال سلامت جامعه نشان داده است.
بهتر است تداوم این تلاش با اجرای برنامه های علمی با امتیاز و بدون امتیاز و مشارکت همکاران دندانپزشک، کار را ادامه دهیم و محتوی این فعالیت علمی را نشر دهیم تا همگان مطلع شوند.
مقرر شد که مشروح گفتگوها و سخنرانی های همایش سلامت دهان را به صورت یک کتاب جامع برای استفاده تمامی دست اندرکاران سلامت و مردم کشورمان چاپ و انتشار دهیم.
مقرر شد یک مرکز اجرایی طراحی شود و همکارانی که مایلند برای گروه هایی مثل دستیار دندانپزشک یا مراقبین بهداشت و ... موضوعات ضروری را به تناسب آموزش دهند، کار را مدیریت کنند.
همایش دو رویکرد بزرگ داشت. بایکوت مسئولینی که باید جوابگو باشند و می بودند. استقبال کم دندانپزشکان و نبودن نمایشگاه اما کیفیت مقالات و سخنرانی ها و نظم برنامه عالی بود و در رساندن پیام آن به دندانپزشکان کشور موفق بوده است. تداوم جلسات کمیته سلامت دهان انجمن و عملکرد موفق آن دستاورد گرانقیمتی بود که در این میان در تاریخ ثبت شد و برگزاری همایش در زیر بار فشاری بی سابقه که یقین راه خود را بزودی باز خواهد کرد و جریانات مسیر دیگری را طی خواهند کرد.

  
   1397/5/5 15:19

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

هفته تربيت بدني همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات کاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، اشاعه و توسعه و ترويج ورزش در خانه و خانواده و هدايت و ارشاد جامعه به ورزش هاي همگاني برگزار مي شود.

ادامه مطلب