جلسه 19


گزارش نوزدهم  جلسه کمیته سلامت دهان

 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران – مورخ 97/05/18 
اولین همایش سراسری سلامت دهان در تاریخ 29-27 تیرماه 1397 برگزار گردید

نوزدهمین جلسه کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عبدالحمید ظفرمند، دکتر سیدجلال پورهاشمی، دکتر مهدی نصیبی، دکتر ناهید عسکری زاده و دکتر شکوفه شیراندشت روز جمعه 18/05/97 برگزار گردید:
در این جلسه در مورد بازخورد اولین همایش سراسری سلامت دهان که در تاریخ 29-27 تیرماه 1397 در هتل المپیک برگزار شد، بحث و تبادل نظر گردید.
باتوجه به دستاوردهای بسیار گرانقیمت مبانی موضوعی همایش سلامت دهان که بر ضرورت های اصلی تأمین و ارتقاء سلامت دهان توصیه و تکیه داشته است، پیشنهاد شد که سخنرانی های همکاران به طریقی انعکاس عمومی یابد.
در عین حال برای اطلاع رسانی همایش سلامت دهان از نظر جایگاه ملی و حرفه ای نیز مکاتبات مفصل و تدوین شده ای برای مسئولان دولتی و انجمن های علمی و صنفی و گروه پزشکی ارسال گردد.
هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران پیشنهاد پیاده کردن کلیه سخنرانی های همایش سلامت دهان را مطرح که در کمیته سلامت دهان مورد استقبال و تأیید قرار گرفت. کمیته سلامت دهان در مورد نحوه ویراستاری، آماده سازی و چگونگی انتشار کتاب سلامت دهان انجمن دیدگاه های خود را طرح و مصوب کرد.
در مورد اظهار نظر در خصوص اخبار سلامت دهان نیز بحث شد که مقرر شد که در مورد مبحث سلامت دهان حتی اخبار سال 1396 استخراج و در مورد آن اظهارنظر صورت گرفته و دیدگاه های کمیته سلامت دهان خبررسانی شود. در نهایت موضوعات به ترتیب ذیل تصویب گردید:
1-  در مورد ویرایش متون سخنرانی های همایش سلامت دهان بحث شد تا پس از بررسی به صورت کتاب جامع سلامت دهان در دسترس عموم، دندانپزشکان، مسئولان، مدیران و ... قرار گیرد.
2-  اطلاع رسانی گزارش همایش سلامت دهان به مدیران دولتی و رؤسای دانشگاه ها، گروه های هدف، مسئولان وزارتخانه ای، 30.000 همکار دندانپزشک و مردم.
3-  هر هفته خبر و انعکاس اخبار سلامت در سایت های خبری رصد شود تا آحاد ملت از فرایند تلاش انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برای توجه به سلامت دهان آگاه شود و کمیته سلامت دهان اظهار نظر نماید.
4-  بهتر است برای کارگروه های دندانپزشک برای آموزش بهداشت به مردم، به صورت برنامه آموزشی پاورپوینت، تدوین و آماده شود و همچنین به معلمان و مربیان بهداشت نیز آموزش تکمیلی بهداشت داده شود. در این مسیر از همکاران داوطلب و علاقمند دعوت شود تا برای فیشورسیلنت، فلورایدتراپی و پیشگیری آموزش داده شوند.
5-  در آموزش بهداشت و پیشگیری سیاست گذاری آن ورود کرده و حتماً برنامه ریزی کنیم.
6-  درباره اخبار سلامت نظرات کمیته سلامت دهان مطرح شود، به خصوص اهداف، مواضع کمیته نسبت به موارد مشخص بررسی و اعلام شود.
 


 
   1397/5/20 17:39

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

هفته تربيت بدني همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات کاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، اشاعه و توسعه و ترويج ورزش در خانه و خانواده و هدايت و ارشاد جامعه به ورزش هاي همگاني برگزار مي شود.

ادامه مطلب