پیام دکتر باقر شهنی زاده در مورد اولین همایش سراسری سلامت دهان

پیام دکتر باقر شهنی زاده رییس هیـأت مدیره

پیام دکتر باقر شهنی زاده در مورد اولین همایش سراسری سلامت دهان

دکتـر باقـر شهنـی زاده


رییس هیـأت مدیره

انجمن دندانپزشـکان عمـومی ایران

 

سـلامت دهـان، رویکـردی نوین

وظیفه تمامی انجمن های علمی گروه دندانپزشکی و یکایک همکاران دندانپزشک در سراسر کشور حکم می کند امر بهداشت و پیشگیری در حوزه سلامت دهان را یکی از اهداف استراتژیک خود قرار دهند.

بخش دولتی سالهاست درعرصه فعالیت های بهداشتی و دندانپزشکی فعالیت های بسیاری را آغاز کرده است که متأسفانه دست آوردهای آنها موجب کاهش پوسیدگی و عوارض آن نشده است. انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ضمن حمایت از هر طرح دولتی که بتواند به این موضوع کمک کند و نوید بخش ایجاد استانداردهای لازم باشد وارد عرصه خدمات مردمی تأمین سلامت دهان شده است.

بر این اساس پس از فراخوان مقاله در کنگره یازدهم در سال 1395 و برگزاری یک سمپوزیوم در کنگره دوازدهم در سال 1396، اکنون همایش سلامت دهان با تم اصلی "سلامت دهان، رویکرد نوین" را برگزار می کند تا بر اهمیت ملی این اقدامات بیش از پیش تأکید کرده و در فعالیت کلان آن حضور و نقش موثر داشته باشیم.

کمیته سلامت انجمن دندانپزشکان عمومی ایران وظیفه این اقدامات را بعهده دارد. بر این اساس هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در جلسه روز پنجشنبه 16 فروردین 1397 پس از بررسی و بحث و بررسی گزینه های انتخابی مختلف با شایستگی و افتخار آقای دکتر عبدالحمید ظفرمند را بعنوان دبیر علمی همایش برگزیدند.

دکتر عبدالحمید ظفرمند دارای سوابق: تخصص دندانپزشکی کودکان، تخصص ارتودنسی، دکترای تخصصی (PhD ) سلامت عمومی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دارای مسولیت های اجرائی: معاون آموزشی دانشکده (2 دوره )، معاون آموزشی دوره های تخصصی و تحصیلات تکمیلی، مشاور وزیر بهداشت در امور سلامت دهان و دندانپزشکی هستند.  ایشان با سابقه موثر و موفق در حوزه سلامت دهان با دعوت و بهره گیری از بسیاری از اساتید و سخنوران و مدیران عرصه سلامت جهت تهیه پانل های سخنرانی در روزهای پنج شنبه و جمعه، 28 و 29 تیرماه 1397 فعالیت گسترده خود را در این همایش آغاز کردند.

روز چهارشنبه 27تیرماه 1397 در پیش همایش سلامت، در یک اقدام وسیع ملی در سراسر کشور اقدام به گردهمایی های مردمی در مراکز گوناگون با همکاری وزارت کشور، استانداری هاو فرمانداری ها، شهرداری ها و معاونت های اجتماعی فرهنگی خواهد شد تا پروسه اشاعه سلامت دهان را در بحث بهداشت و پیشگیری برای گروه های هدف را اطلاع رسانی کرده و آموزش دهند.

از کلیه همکاران دندانپزشک دعوت می شود که در شکوفایی و موفقیت همایش سلامت در کلیه سطوح ما را در انجام این وظیفه مهم و ارزشمند حرفه ای یاری رسانند.

                                                                                                                                                             دکتر باقر شهنی زاده


 
 


 

 

   1396/7/2 13:40

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.4/10 (تعداد آرا 5 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

حضرت امام محمد باقر(ع) امام پنجم شيعيان در مدينه به دنيا آمد. مادرش، فاطمه معروف به ام عبداللَّه، دختر امام حسن(ع) مي‏باشد و اين امام از پدر و مادر علوي و هاشمي است. ابوجعفر كنيه‏ي ايشان و باقر و باقرالعلوم نيز از القاب آن حضرت مي‏باشند.

ادامه مطلب