گزارش جلسه 7


گزارش هفتمین جلسه کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

مورخ 1396/12/17

در هفتمین جلسه کمیته سلامت انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اهداف برگزار ی همایش سلامت دهان، مخاطبین و زمان برگزار ی آن بررسی شد.
کمیته سلامت دهان در هفتمین نشست خود با حضور دکتر باقر شهنی زاده ، دکتر عبدالحمید ظفرمند، دکتر سید جلال پور هاشمی، دکتر ناهید عسکری زاده، دکتر نیره امینی، دکتر حمید فزونی(عضو هیات مدیره انجمن از گنبدکاووس) و  دکتر محمدحسین ارگانی (عضو هیات مدیره انجمن) تشکیل گردید .
دکتر شهنی زاده پیشنهاد دادند اهداف سلامت دهان و بحث بهداشت و پیش‌گیری را از مراکز در مانگاهی دولتی و مطب های دندان‌پزشکی به میان مردم ببریم و ضمن ارزش گذاری بر اقدامات مقطعی مانند هفته سلامت و روز دندان‌پزشکی، پیشنهاد دادند که به‌طور مستمر و برای عموم آموزش اهداف سلامت دهان برنامه ریزی شود. مطب‌های دندان‌پزشکی در همین چارچوب در جهت اهداف ملی نیز فعال شوند. برای آغاز این فعالیت یک برنامه تشویقی برای همکاران دندان‌پزشک در سراسر کشورپیشنهاد شده که اهداف پیش‌گیری در آن مستتر باشد:
  1. تهیه فیلم آموزشی بهداشت دهان (مسواک زدن و استفاده از نخ دندان)
  2. تهیه فیلم فیشورسیلانت تراپی
  3. تهیه فیلم فلورایدتراپی
این اقدامات مورد تایید کمیته سلامت قرار گرفت.
بحث پیرامون زمان برگزار ی  همایش صورت گرفت و قرار شد شرایط اجرایی آن فراهم گردد.  روز 28 و 29 تیرماه 1397 مورد تصویب قرار گرفت و تا در صورت آماده شدن شرایط وبرنامه ریزی؛ روز 27 تیرماه 1397 همزمان در سراسر کشور با هدف گرایش آموزش مردمی در جهت پیشرفت اهداف سلامت دهان و دندان عملیاتی شوند.
دکتر سید جلال پورهاشمی سوالاتی را با این عناوین مطرح کردند:
اهداف برگزاری این همایش در کشور چیست؟
مخاطبین این همایش چه کسانی هستند؟
دکترمهدی نصیبی پیشنهاد دادند که گروه مخاطب و هدف سه دسته باشند.
  1. سیاست‌گذاران و دست اندرکاران
  2. دندان‌پزشکان
  3. جامعه(مردم(
تمام موارد فوق به‌صورت محتوایی از نظر علمی و اجرایی برای همایش سلامت مورد تصویب قرار گرفت. ضمن آن‌که دکتر سید جلال پورهاشمی توصیه کردند نیروی حد واسط یا رابطین سلامت، بهورزان  ، مربیان بهداشت مدارس جزء سه گروه هدف که دکتر مهدی نصیبی اعلام کردند،  قرار گیرند.
 دکتر شهنی زاده در پایان اعلام کردند از تمام کسانی که مایلند با نگاهی مردمی در عرصه سلامت و اندیشه های راهبردی شرکت داشته باشند، دعوت خواهد شد.   1397/3/7 15:51

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

هفته تربيت بدني همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات کاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، اشاعه و توسعه و ترويج ورزش در خانه و خانواده و هدايت و ارشاد جامعه به ورزش هاي همگاني برگزار مي شود.

ادامه مطلب