گزارش چهاردهم


گزارش چهاردهمین جلسه کمیته سلامت دهان

 انجمن دندانپزشکان عمومی ایران – مورخ 97/03/10
 

 
در چهاردهمین جلسه کمیته سلامت دهان دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عبدالحمید ظفرمند(دبیرعلمی اولین همایش سلامت دهان)، دکتر سیدجلال پورهاشمی، دکتر مهدی نصیبی، دکتر ناهید عسکری زاده، دکتر رضا یزدانی(اعضاء کمیته سلامت دهان انجمن)، دکتر محمد حسین ارگانی و دکتر ابراهیم جوادی نژاد(اعضاء هیأت مدیره ) تشکیل گردید.
دکتر عبدالحمید ظفرمند: در حوزه کلان سیاست گذاری سلامت دهان، موضوعات علمی در جدول برنامه روزانه همایش گنجانده شده است. یکی دیگر از مشارکت های ضروری برای کاهش هزینه های سلامت دهان: حمایت و تقویت تولید کنندگان مواد ، وسایل و تجهیزات دندانپزشکی می باشد. در این مورد نقش مراکز پشتیبانی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیز بسیار موثر است .
همکاران دندانپزشک باید نسبت به نقش شان در حوزه سلامت دهان توجیه شوند. همچنین این همایش با این هدف اجرا می شود که مقدمات آشنایی همکاران با مبانی کلان سیاست گذاری در حوزه سلامت دهان را فراهم خواهد کند.
دکتر سیدجلال پورهاشمی: پیشرفت فعالیت کمیته سلامت دهان در تعمیم و توسعه دیدگاه واقعی نسبت به حوزه کلان سلامت دهان چشمگیر بوده و ما ثابت قدم این راه خدمت  به مردم را با همکاری همه دست اندرکاران و دلسوزان ادامه خواهیم داد. یکی از دستاوردهای کمیته سلامت دهان این بوده که کارشناسان خبره در حوزه سلامت دهان باید متولی این طرح باشند و در سطح کلان تاثیرگذار باشند. دست به دست هم دهیم و حرکت جدیدی را که شروع کرده ایم پایدار کنیم.
دکتر مهدی نصیبی: نقش نیروهای تخصصی و همکاران فعال در حرفه دندانپزشکی براساس درک فرد از خرد جمعی می باشد که شایسته است به این نقش در فعالیت های حرفه ای و حضور اجتماعی آنها احترام گذاشته شود. اما در جامعه در سطح فردی لازم است که افراد در حفظ سلامت خود تا آخرین لحظه زندگی تلاش مستمر داشته باشند. البته در سطح اجتماعی یکی از وظایف دولت تولیت و فراهم آوردن الزامات حفظ سلامت مردم است. تلاش ما در راستای تبین و استقرار این فرهنگ در جامعه می باشد.
دکتر ناهید عسکری زاده: به عنوان اهداف همایش سلامت دهان، در افتتاحیه یکی از همکاران موظف باید نکات کلیدی حوزه سلامت دهان را به طور مشروح بازبینی و کالبدشکافی کند تا جمعیت حاضر که عموماً گروه های مؤثر در سلامت دهان هستند با کلان نگری این حوزه آشنا شوند.
دکتر باقر شهنی زاده: با اکثریت تولید کنندگان داخلی، مواد و وسایل بهداشت و پیشگیری شامل خمیردندان، مسواک، نخ دندان و دهان شویه ارتباط برقرار کرده ایم تا در این همایش حضور موثر داشته باشند. ضمن آنکه با غربالگری شرکت های تجاری دندانپزشکی برای تامین نیاز همکاران حضور شرکت های تجاری را در نمایشگاه تشویق کرده ایم.
یکی از اهداف حوزه سلامت دهان نقش مواد و تجهیزات و تولید داخلی در توسعه و تعمیم این اقدامات می باشد بنابراین حضور شرکت های تجاری و نقش مستقیم تشکیلاتی اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی تهران اهمیت دارد.
دکتر رضا یزدانی: در بحث سلامت دهان و دندان که وزارتخانه اجرا می کند به نظرم اگر بتوانیم نقاط ضعف و قوت را بیان و مطرح کنیم. نقاط قوت از لحاظ نیروی انسانی و برنامه ریزی ها، کمبودها، امکاناتی که بوده و استفاده نشده است و این ها به عنوان جبران نواقص باشد. در مورد نمونه کارت های دعوت نامه افتتاحیه و دعوت به موقع میهمانان پس از بررسی سریعاً ارسال شود. در جدول برنامه علمی عناوین پیشنهادی مطرح و پیگیری شود.
دکتر محمدحسین ارگانی: موضوع سلامت موضوع جدیدی است باید همکاران را مطلع کنیم تا بیشتر جذب شوند. تاکنون نگاه درمان گرا بوده و سوق دادن به سمت تأمین سلامت دهان و دندان و بهداشت و پیشگیری تلاش و تشویق بسیار لازم دارد.
 
   1397/3/13 09:55

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

بهاءالدین محمد بن‏ حسین عاملی معروف به شیخ بهائی (زادهٔ ۸ اسفند ۹۲۵ خورشیدی در بعلبک، درگذشتهٔ ۸ شهریور ۱۰۰۰ خورشیدی در اصفهان) دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات تبحر داشت. در حدود ۹۵ کتاب و رساله از او در سیاست، حدیث، ریاضی، اخلاق، نجوم، عرفان، فقه، مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است. به پاس خدمات وی به علم ستاره‌شناسی، یونسکو سال ۲۰۰۹ را به نام او سال «نجوم و شیخ بهایی» نامگذاری کرد.

ادامه مطلب

در۳۱شهریور سال  ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق که در پی ایجاد تشنج در منطقه بود و قصد داشت معاهده ۱۹۷۵ الجزایر را زیر پا بگذارد  با  هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران جنگ ناجوانمردانه ای  را علیه  کشورمان  آغاز کرد، که تنها آغاز جنگ با او بود ، چراکه در این راه بسیاری از کشور های غربی به کمک این رژیم شتافتند و ضربه زدن به  نظام اسلامی ایران را سرلوحه سیاست خارجی خود قرار دادند . صدام حسین رئیس جمهور عراق ، قبل از آغاز رسمی جنگ با ظاهر شدن در برابر دوربین های تلویزیون عراق  قرار داد ۱۹۷۵را پاره  و عملا آن را بطور یک جانبه فسخ کرد

ادامه مطلب