گزارش 12

 
گزارش دوازدهمین  جلسه کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

مورخ 1397/02/27
 

جلسه بررسی مقالات 27 اردیبهشت ماه 1397
اولین همایش سراسری سلامت دهان
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
27-29 تیرماه 97  - تهران هتل المپیک
روز پنجشنبه 97/02/27 ساعت 13:30 جلسه کمیته سلامت دهان با حضور دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عبدالحمید ظفرمند (دبیرعلمی  اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن)، دکتر سیدجلال پورهاشمی، دکتر مهدی نصیبی، دکتر ناهید عسکری زاده، دکتر نیره امینی (مسئول برگزاری مسابقه سلامت همایش)، دکتر هادی قاسمی (اعضاء کمیته سلامت دهان)، دکتر همایون سیگاری، دکتر ابراهیم جوادی نژاد، دکتر سیدحسین مقدادی (اعضاء هیأت مدیره) و دکتر شکوفه شیراندشت (مسئول کل بازآموزی های انجمن) برگزار شد.
1-مقالات واصله که براساس موضوعات تفکیکی فراخوان: 1- برنامه ریزی ارتقاء سلامت دهان 2- درمان و خدمات بیمه 3- مواد و تجهیزات وسلامت دهان 4- نقش سازمانهای مردم نهاد 
طبقه بندی و کدگذاری شده بود، تحت بررسی کلی قرار گرفت و مقالات انتخابی یک به یک قرائت و در مورد آن ها بحث و گفتگو گردید و امتیازدهی انجام گردید.
دریافت حداقل 50 مقاله در حوزه سلامت دهان ارزشی مهم و تحسین برانگیز بوده است. بیش از دو ساعت این بررسی صورت گرفت.
2-سپس لوگو و پوستر همایش پس از آن که در چند هفته طراحی آنها صورت گرفت، توسط کمیته سلامت دهان تأیید گردید.
3-پانل های همایش سلامت دهان برای ارجاع به اداره کل آموزش مداوم جدول بندی و در برنامه علمی گنجانده شد.
4-مکاتبات به مراکز مختلف کشور اعم از نهادهای مدنی، دولتی، مؤسسات حقیقی و حقوقی نیز بررسی و ارسال شد.
5-متن گفتگوی شورای مشاوران عالی همایش سلامت دهان نهایی و جهت چاپ ارسال شد.
همایش سلامت با رویکرد "سیاست گذاری در حوزه کلان سلامت دهان" برگزار می گردد و مورد توجه محافل مختلف دولتی وغیردولتی قرار گرفته است. در این همایش بحث ما پیرامون موضوع صرفا بهداشت و پیشگیری نیست بلکه در بحث طرح تحول سلامت عمومی؛ سلامت دهان نیز دیده خواهد شد و تمامی موارد موثر در سلامت دهان مورد مطالعه و بررسی قرار خواهد گرفت.
در این جلسه تشویق و برنامه ریزی دندانپزشکان کشور، مسئولان دولتی و نهادهای مدنی درحوزه سلامت دهان، تشویق و ترغیب دولت به اصلاح تصمیم گیری ها، آگاهی مردم از نیازها در پروژه سلامت دهان و تبیین مطالبه گری آنها، برنامه ریزی برای آموزش مردم در اجتماعات، آغاز پروژه ارتقاء سلامت دهان بین مردم، برنامه ریزی برای مربیان و مراقبین بهداشت مدارس، ارائه پکیج ویژه آموزش با طراحی اسلاید و همسان سازی روش های پیشگیری جهت ارائه به تمام مروجان پروژه سلامت دهان و دهها موضوع دیگر در کمیته سلامت تصویب گردید تا اجرایی شود.
کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران تلاش می کند "رویکردی نوین" به سلامت دهان را در این همایش به نمایش بگذارد و از همه فعالان این عرصه دعوت به حضور پرشور در این همایش می کند.

 
   1397/3/8 07:54

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما