گزارش 8

دکتر احمد جعفری: من می‌خواستم یک مقدار در خصوص آموزش و اتفاقاتی که متاسفانه در طول چند سال اخیر افتاده بگویم. من جا دارد که از زحمات آقای دکتر ظفرمند در این جا تشکر کنم، ایشان یادشان است که چقدر تلاش شد که به نیروهای حد واسط بهاء داده شود. بحث کارشناسی طراحی شد تا افرادی ماهر تربیت شوند و برای بهتر کار کردن ذوق و شوق داشته باشند. در شورای عالی برنامه ریزی با حدود 15 نفر، 13 نفر موافق و یا 17 نفر، 15 نفر موافق، که کلاً دو نفر مخالف بودند و برنامه مقدماتی اش پذیرفته شد. منتها بعد از آن به خاطر تغییر و تحولاتی که اتفاق افتاد و مثلاً کنار رفتن جناب آقای دکتر ظفرمند که مشاور سلامت دهان بودند و با پایان عمر کاری ایشان و دیگر حامیان آن، برنامه متوقف شد.
بازدیدهایی داشتیم در قسمتهای مختلف کشور، به منطقه ای رفتیم که پنج شهرستان داشت که در هیچ کدام از این پنج شهرستان ها یک تکنسین و لابراتوار دندان‌ساز مجاز نبود. این در شرایطی اتفاق افتاده است که در برنامه بازنگری شده ساخت پروتزهای دندانی از کارشناسی به کاردانی افول کرده و حق مجوز لابراتوار از آنان گرفته شده است. واقعاً معلوم نیست چطور کار کارشناسی اتفاق افتاده است.
 در بازنگری برنامه دکتری آموزش دندان‌پزشکی اگر بروید می بینید که بیش‌ترین لطمه به نیروهایی وارد می شود که به مناطق محروم می‌خواهند بروند و خدمت کنند. برای کسانی که در مناطق محروم می‌خواستند خدمت بکنند، مباحثی دیده شده بود که در این بازنگری عملاً آن ها حذف می شوند. زیرا درس کارگاهی یک واحدی را با همان محتوا و ساعت، به دو واحد نظری_عملی تغییر داده اند. اگر کسی نمیداند که درس کارگاهی مبانی اندودانتیکس را چگونه باید اجرا کند، یک بازدید کوتاهی از دانشکده البرز داشته باشد. این تغییر، امکان انتخاب واحدهای اختیاری را حذف کرده است. خانم دکتر امینی فرمودند که ای کاش بعضی از افراد مسئول در جلسه شورای مشاوران همایش بودند، مشکل نیست، ما تا تیرماه هنوز فرصت داریم و من فکر می کنم که اگر قرار باشد که ما برنامه ی جامعی داشته باشیم، هر برنامه ای را روی آن خوب کار کنیم. به عنوان مثال اگر بحث آموزش را بخواهیم بدهیم واقعاً باید به دنبال آن برویم که ما در کدام قسمت آموزش مشکل داریم. چینش نیروهای آموزش دیده مان باید چه کسانی باشند. خدمات باید تعریف شد. متاسفانه ما دراین سال های اخیر هیچ برنامه ی خاصی برای این کار ندیدیم یا اگر درمقطعی دیده شده به دلایلی متوقف شده، این ها باید از الان روی آن کار شود که در همایش آن ها را با دست پر ارائه دهیم. بیشتر...
جهت دانلود کامل گزارش جامع اولیـن جلسـه شـورای مشـاوران عـالی لطفاً اینجا کلیک فرمایید

 

 

   1397/2/29 17:48

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما