جلسه سی و چهارم کمیته سلامت دهان

گـزارش سی‌ و چهـارم  جلسـه کمیتـه سـلامت دهـان

 انجمـن دندانپـزشکان عمـومی ایران – مورخ1398/09/01

 
سی و چهارمین جلسه کمیته سلامت دهان با حضور: دکتر باقر شهنی زاده، دکتر عبدالحمید ظفرمند، دکتر سیدجلال پورهاشمی، دکتر نیره امینی، دکتر مینا بی ریا، دکتر علی رشیدیان، دکتر شکوفه شیراندشت، دکتر مارال قربان زاده و دکتر سارا رمضانیان برگزار گردید، خلاصه مذاکرات به شرح ذیل می باشد:

--موضوع جلسه: بررسی پروژه سلامت مؤسسه خیریه مهر و ماه و بحث پیرامون یک طرح تحقیقاتی در حوزه سلامت مرتبط با یک گروه با ضریب آسیب پذیری بالا برای آموزش و پیشگیری در بهداشت دهان و دندان و ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان این گروه

-در بررسی پروژه سلامت شهرداری در منطقه 4 در بوستان پلیس و ارزیابی طرح تشخیص و درمان بیماران معاینه شده قرار شد برای افراد نیازمند براساس نیازهای اورژانس و متعاقب سایر درمان های دندانپزشکی با هماهنگی به مراکز دانشگاهی و همکاران داوطلب معرفی نمائیم تا بخشی از فعالیت های انجمن در پایگاه های شهرداری به نتایج کاربردی برسد. ضمن آن که خود انجمن نیز در زمینه درمان اقدامات لازم را برنامه ریزی کند.

-در طرح پروژه سلامت افراد نیازمند:

1- مرکز موسسه خیریه مهر و ماه که تحت پوشش بهزیستی و با مجوز آن فعالیت می کند مقرر گردیدکه از محل فعالیت این مؤسسه خیریه بازدید به عمل آورده و غربالگری افراد در حوزه دندانپزشکی انجام شود. از روسای بخش کودکان دانشکده های دندانپزشکی جهت پذیرش و هماهنگی برای درمان این گروه نیازمند اجتماعی در بخش های دندانپزشکی کودکان دانشگاه دعوت بعمل آمد. در این جلسه دکتر علی رشیدیان (رئیس بخش کودکان) دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر مینا بی ریا (رئیس بخش کودکان) دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حضور داشتند. از همکاران رؤسای بخش کودکان دانشکده دندانپزشکی تهران و دانشکده دندانپزشکی شاهد نیز دعوت خواهیم کرد که در پروژه درمان کودکان از طریق آموزش شرکت نمایند.

2-پس از گرفتن تاریخچه پزشکی و کنترل سلامت عمومی این نیازمندان، بتوانیم درمان های دندانپزشکی این افراد را حتی الامکان به صورت رایگان و یا با حداقل دریافت هزینه متکی بر مدیریت حامیان مالی داوطلبان انجمن صورت پذیرد. نماینده مؤسسه خیریه مهر و ماه، خانم باروتی به طور مفصل حوزه فعالیت این مؤسسه را بطور کامل شرح دادند که فعلا حداقل 400 کودک بین 5 تا 15 ساله را تحت پوشش دارند. این مؤسسه در منطقه دره فرحزاد در خیابان امامزاده داود وجود دارد.

3-با ارزیابی درمان های پیشگیری این کودکان چنانچه بخواهد بررسی در حوزه تحقیقاتی سلامت دهان و دندان صورت گیرد می توان مشکلات بیماران با درمان های با ریسک بالا(High Risk) را طبقه بندی کرد تا در امر بهداشت در حوزه سلامت دهان و دندان تا حد امکان پیشگیری را تعریف کرد.

4️- اتوجه به استقبال دانشکده های دندانپزشکی، پذیرش این بیماران با آگاهی از سلامت عمومی آنها با ریسک بالا با همکاری مددکاران اجتماعی گروه های خاص انجام خواهد شد.

5- پروژه تحقیقاتی برای تعامل با آموزش و پرورش جهت آموزش مربیان بهداشت و معلمین پایه دوم مدارس مطرح شد تا در این حوزه اقدامات لازم برنامه ریزی شود.

 از کلیه همکاران داوطلب کارهای درمانی در مؤسسات خیریه یا کمک های نقدی و یا بسته های حمایتی دعوت می شود که به این پروژه "همیاری مردم نیازمند" بپیوندد. نیازها و ضرورت های مختلف این گروه بزودی از سوی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اعلام خواهد شد.
enlightened امید نیازمندان، به دست های پر مهر شماست


  

   1398/9/16 15:26

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

بهاءالدین محمد بن‏ حسین عاملی معروف به شیخ بهائی (زادهٔ ۸ اسفند ۹۲۵ خورشیدی در بعلبک، درگذشتهٔ ۸ شهریور ۱۰۰۰ خورشیدی در اصفهان) دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات تبحر داشت. در حدود ۹۵ کتاب و رساله از او در سیاست، حدیث، ریاضی، اخلاق، نجوم، عرفان، فقه، مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است. به پاس خدمات وی به علم ستاره‌شناسی، یونسکو سال ۲۰۰۹ را به نام او سال «نجوم و شیخ بهایی» نامگذاری کرد.

ادامه مطلب

در۳۱شهریور سال  ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق که در پی ایجاد تشنج در منطقه بود و قصد داشت معاهده ۱۹۷۵ الجزایر را زیر پا بگذارد  با  هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران جنگ ناجوانمردانه ای  را علیه  کشورمان  آغاز کرد، که تنها آغاز جنگ با او بود ، چراکه در این راه بسیاری از کشور های غربی به کمک این رژیم شتافتند و ضربه زدن به  نظام اسلامی ایران را سرلوحه سیاست خارجی خود قرار دادند . صدام حسین رئیس جمهور عراق ، قبل از آغاز رسمی جنگ با ظاهر شدن در برابر دوربین های تلویزیون عراق  قرار داد ۱۹۷۵را پاره  و عملا آن را بطور یک جانبه فسخ کرد

ادامه مطلب